اخبار سیاسی

باران ببارد آلودگی رفع می‌شود/ امیدواریم با نهال‌کاری‌های وسیع به تدریج مشکل آلودگی هوا و ریزگرد‌ها حل شود

print
چکیده مطلب

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان در خصوص علت آلودگی بیش از حد هوای خوزستان و اقدامات استانداری در این زمینه اظهار داشت: آلودگی هوا در حال حاضر در استان خوزستان کاهش یافته و  کمتر هم خواهد شد. وی درباره علت آلودگی بیش از حد هوای خوزستان بیان داشت: امروز باد […]


آلودیگغلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان در خصوص علت آلودگی بیش از حد هوای خوزستان و اقدامات استانداری در این زمینه اظهار داشت: آلودگی هوا در حال حاضر در استان خوزستان کاهش یافته و  کمتر هم خواهد شد.

وی درباره علت آلودگی بیش از حد هوای خوزستان بیان داشت: امروز باد شدیدی با سرعت حدود ۵۰-۶۰ کیلومتر در ساعت در خوزستان وزیده است که  از قبل، پیش‌بینی شده بود و به همین علت مدارس و مراکز آموزش تعطیل شده بودند و همه ادارات از ساعت ۱۲ تعطیل شده بودند.

استاندار خوزستان تأکید کرد: با توجه به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها می‌دانستیم که این وزش باد و آلودگی شدید هوا ازساعت ۱۰ تا ۱۰ و نیم صبح امروز شروع می‌شود و تا بعدازظهر هم به دیگر شهر‌های دیگر استان گسترش پیدا می‌کند لذا تدابیر لازم را با همکاری سایر دستگاه های استان، برای امروز در نظر گرفته بودیم.

شریعتی افزود: خوشبختانه در این ساعت با کاهش آلودگی مواجهیم که امید داریم به حول و قوه الهی از ساعت 21 تا 22 بارندگی شروع شود و آلودگی را رفع کند.

وی تأکید کرد: امسال به علت خشکسالی شدید و بارندگی بسیار کم، خاک خیلی خشک‌تر شده بود و خاک که خشکتر شود، سبک‌تر می‌َشود و باد با سرعت کم هم می‌تواند خاک را به هوا بلند کند، ولی این باد خیلی شدید بود. باد شدید امروز در خوزستان با اینکه آلودگی زیادی ایجاد کرد اما ابر‌ها را نیز با خود آورد که انشاء‌الله شاهد بارندگی هم خواهیم بود.

استاندار خوزستان درباره تعداد مصدومان آلودگی شدید هوا در خوزستان بیان داشت: مصدوم خاص که به صورت ویژه بخاطر این باد دچار مشکل شده باشد، نداشتیم چون از قبل آلودگی هوا اعلام شده بود و محدودیت‌هایی ایجاد کرده بودیم، کار مدیریت شده است. امیدواریم با نهال‌کاری‌های وسیعی که انجام می‌دهیم به تدریج مشکل آلودگی هوا  و ریزگرد‌ها حل شود و به تدریج در ۶-۷ سال آینده این وضعیت کنترل شود.

دیگران می خوانند :   فیتزپاتریک: ایران برای حفاظت از برجام FATF را اجرا کند

 

انتهای پیام/

برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.

Leave a Reply

نظرات شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.