اکنون می‌توانید مرورگر کروم و فایرفاکس خود را به آنتی ویروس قدرتمند Windows Defender مجهز کنید


مایکروسافت ساعاتی پیش یک افزونه جدید با عنوان Windows Defender Application Guard را برای دو مرورگر فایرفاکس و کروم منتشر کرد که در حال حاضر یکی از قابلیت‌های عالی این برنامه امنیتی را در دسترس کاربران این دو نرم افزار می‌گذارد.

افزونه Windows Defender Application Guard هم اکنون تنها در اختیار کاربران عضو برنامه Windows Insider قرار گرفته است تا پس از ارزیابی و بررسی عملکرد، مرحله انتشار عمومی آن نیز آغاز شود. مایکروسافت اعلام کرده است که در حال حاضر این افزونه قابلیت‌های زیادی را در دسترس کاربران خود قرار نمی‌دهد و تنها می‌تواند آدرس سایت‌هایی که آن‌ها قصد دارند از آن بازدید کنند را مورد بررسی قرار دهد و در صورت وجود خطر و یا تهدیدهای امنیتی، از دسترسی به آن جلوگیری کند.

قابلیت قابل توجه دیگری که این افزونه در خود جای داده است در هنگامی قابل دسترس خواهد بود که کاربران قصد دارند از یک وب‌سایت خطرناک بازدید کنند. در صورت شناسایی لینک‌های خطرناک، این افزونه به صورت خودکار مرورگر اج را در برنامه Windows Sandbox سیستم عامل ویندوز ۱۰ باز می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد که بدون اینکه هیچگونه خطری سیستم آن‌ها را تهدید کند، این سایت و محتویات آن را مشاهده کنند. Windows Sandbox که اخیراً در یکی از نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ در اختیار قرار گرفته است یک محیط مجازی از این سیستم عامل ایجاد می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد که در آن، برنامه‌ها و سایت‌های خطرناک و مشکوک را بدون اینکه به اطلاعات شخصی آن‌ها دسترسی داشته باشد به اجرا در آورند.

microsoft-win-defender-2.png

مایکروسافت اعلام کرده است که این افزونه به گونه‌ای ارتباط میان مرورگر شخصی کاربران و قابلیت Application Guard در برنامه آنتی ویروس Windows Defender را برقرار می‌کند تا امنیت سیستم‌های کاربران بهتر از قبل تضمین شود. این افزونه همچنین به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت نیاز به مراجعه به یک سایت امن، تنظیمات برنامه Windows Sandbox را به حالت اولیه و استاندارد خود بازگرداند تا کاربران بتوانند به راحتی ارتباط میان سایت‌ها و سیستم خود را در اختیار داشته باشند.

مایکروسافت پس از نصب این افزونه بر روی دو مرورگر فایرفاکس و کروم، به صورت خودکار یک صفحه وب را به نمایش کاربران در می‌آورد که در آن تمامی قابلیت‌ها و شیوه عملکرد این افزونه توضیح داده شده است. این افزونه همچنین قادر است به صورت خودکار سازگاری و حضور تمامی ابزارهای موردنیاز خود در سیستم کاربران را مورد بررسی قرار دهد. به عنوان مثال پس از سازگاری سیستم کاربران مبنی بر سازگاری کامل با این افزونه، نرم افزارهای موجود در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از حضور برنامه Application Guard اطمینان حاصل شود. این افزونه همچنین قادر است برنامه Application Guard را برای فعال بودن تمامی قابلیت‌ها و ویژگی‌ها، مورد تحقیق قرار دهد.

همانطور که انتظار می‌رود این افزونه در حال حاضر تنها بر روی سیستم‌هایی که به ویندوز ۱۰ مجهز هستند قابل نصب است. علاقه‌مندان می‌توانند این افزونه را از طریق لینک های زیر بر روی مرورگرهای خود نصب کنند. مایکروسافت اعلام کرده است برای دسترسی به تمامی قابلیت‌های این افزونه نصب برنامه همراه نیز اجباری است.

دانلود برای مرورگر کروم

دانلود برای مرورگر فایرفاکس

دانلود برنامه همراه


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *