3062943.jpg

البرزی‌ها بیشترین مهاجرت کنندگان به استان تهران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز آمار ایران گزارشی از وضعیت مهاجرت استان تهران منتشر کرد. بر این اساس استان البرز با حدود ۵١ هزار نفر و استان کهگیلویه و بویر احمد با حدود ٢ هزار نفر، به ترتیب بیشترین و کمترین سهم مهاجرفرستی به استان تهران را از آبان ماه ١٣٩٠ تا آبان ماه ١٣٩۵ داشته است.

براساس اینفوگرافیک «بررسی وضعیت مهاجرت استان تهران» که با توجه به نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩۵ تهیه شده است، حدود ۵١٧ هزار نفر از آبان ماه سال ١٣٩٠ تا آبان ماه ١٣٩۵ به استان تهران مهاجرت و در همین دوره زمانی نیز حدود ٣۵١ هزار نفر از استان تهران مهاجرت کرده‌اند.

در این اینفوگرافیک، نمودار سهم استان‌ها در مهاجرفرستی به تهران و مهاجرپذیری از تهران نیز به تصویر کشیده شده است.

بر اساس این نمودار، استان البرز، با حدود ۵١ هزار نفر و استان کهگیلویه و بویر احمد با حدود ٢ هزار نفر، به ترتیب بیشترین و کمترین سهم مهاجرفرستی به استان تهران را در بازه زمانی فوق داشته است.

همچنین استان البرز با حدود ٨٩ هزار نفر و استان‌های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد با حدود ١ هزار نفر به ترتیب بیشترین وکمترین سهم مهاجرپذیری از استان تهران را داشته‌اند.

قابل ذکر است بر اساس این اینفوگرافیک، استان‌های تهران، البرز، اصفهان، خراسان رضوی و گیلان دارای بیشترین سهم مهاجرپذیری و استان‌های تهران، خوزستان، خراسان رضوی، البرز و اصفهان بیشترین سهم مهاجرفرستی در کشور را از آبان ماه سال١٣٩٠ تا آبان ماه ١٣٩۵ داشته‌اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *