برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالای بهاره در مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، راضیه علیرضایی اظهار داشت: با توجه به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهر مقدس مشهد با محوریت این سازمان و اتاق اصناف مشهد و همراهی استانداری خراسان رضوی باهدف حمایت از تولید داخلی، تأمین مایحتاج ضروری مردم در ایام پایانی سال و حذف واسطه‌ها در عرضه کالاهای عمومی از مورخه ۱۳ الی ۲۰ اسفندماه سال جاری و با حضور حدود ۱۰۰۰ واحد تولیدی و صنفی در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌گردد.

وی افزود: کالاهای مورد عرضه در نمایشگاه عمدتاً شامل مواد غذائی، پوشاک، کیف و کفش، لوازم‌خانگی، آجیل و خشکبار، لبنیات و مواد پروتئینی و سایر اقلام موردنیاز خانوار است که صددرصد کالاهای عرضه‌شده تولید داخلی بوده و از عرضه کالاهای خارجی در این نمایشگاه ممانعت گردیده است.

علیرضایی تصریح کرد: مهم‌ترین خصوصیت بارز نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های قبل، نسبت بالاتر حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه است که بر این اساس ۶۰ درصد از واحدهای مشارکت‌کننده در نمایشگاه، واحدهای تولیدی صنعتی صنفی می‌باشند که نسبت به عرضه کالاهای خود در نمایشگاه با حداقل ۲۰ درصد زیر قیمت مصرف‌کننده اقدام به فروش می‌نمایند.

وی گفت: به‌منظور رعایت قیمت منصفانه در عرضه کالاهای نمایشگاهی کارشناسان این سازمان و اتحادیه‌های صنفی نسبت به قیمت‌گذاری کالاهای واحدهای تولیدی و صنفی اقدام نموده که در این راستا بیش از ۱۰ هزار قلم کالا در ایام قبل از برگزاری نمایشگاه قیمت‌گذاری می‌گردد.

علیرضایی تأکید کرد: در زمان برگزاری نمایشگاه، بازرسان این سازمان و اتاق اصناف بر قیمت‌های کالاهای عرضه‌شده در این نمایشگاه و همچنین عدم عرضه کالاهای خارجی و قاچاق توسط غرفه داران نظارت خواهند نمود.

لازم به ذکر است نمایشگاه عرضه مستقیم کالای بهاره از ۱۳ تا ۲۳ اسفند ۹۵ از ساعت ۴ الی ۱۰ بعدازظهر و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ بعدازظهر پذیرای شهروندان گرامی می‌باشد.